Причини, що перешкоджають просуванню по службі

Підвищення по службі
Є безліч причин, що перешкоджають просуванню по службі. І вони обов'язково залежать від вас. Наприклад, ви співробітник маленької фірми, яка вже вийшла на певний рівень, і до планів керівника не входить її розширення. У такій компанії ви можете заслужити авторитет, але не збудувати кар'єру.

Чому вас не підвищують?

Ваші колеги з легкістю піднімаються кар'єрними сходами, а ви, незважаючи на старанну роботу, далі першого прольоту не просунулися? Businesswork9.blogspot.com пропонує розібратися, чому так може складатися.
Якщо ви працюєте в корпорації, що динамічно розвивається, де постійно з'являються нові вакансії, а ви при цьому залишаєтеся рядовим співробітником, помічником, менеджером, то у вас є серйозний привід подумати, що ви робите не так. Work.ua пропонує проаналізувати себе та ситуацію.

Ви непродуктивні

Уявіть дві ситуації і визначте, яка з них найбільше застосовується до вас. Ви за розкладом приходьте на роботу, машинально виконуєте певні маніпуляції, рівно о 18:00 йдіть додому, поставлені перед вами завдання досягаються зі змінним успіхом. Або інший варіант. Вам здається, що ви старанно працюєте, офіс став вашим другим будинком, тут ви засиджуєтесь до пізнього вечора, не відриваючись від монітора комп'ютера, пропускаєте обідню перерву. Але результатів вашої діяльності мало.

Який би з двох шляхів ви не обрали, він вас нікуди не приведе, тому що керівництво замість працьовитості може побачити ваші дії прагнення просто відпрацювати свою зарплату, незацікавленість, невміння керувати своїм робочим часом.

Порада № 1. Роботодавець повинен розуміти, за які вам варто запропонувати вищу посаду. Покажіть йому, що ви живі не єдиною зарплатою. Продемонструйте результат, який від вас очікують, а краще – який не очікують. Тобто постарайтеся стрибнути вище за свою голову.

Ви не розвиваєтесь

Ті співробітники, які не просто добре справляються зі своїми обов'язками, а й постійно розвиваються професійно, є цінним ресурсом для компанії. Якщо ви в цьому плані залишаєтеся на одному рівні зі своїми колегами, то позбавляєте себе нагоди виділитися з натовпу.

Порада № 2. Подумайте про те, щоб здобути додаткову освіту, запишіться на профільні курси, відвідуйте семінари, майстер-класи, пов'язані з вашою професійною діяльністю, читайте книги з саморозвитку.

Для цього вам не потрібні великі гроші. Сьогодні розвиватися та культурно проводити час можна практично безкоштовно. І навіть якщо ви хочете розвиватися у професії, але навчання коштує грошей, спробуйте мотивувати роботодавця вкласти фінанси у вас, пояснивши, що більшою мірою це потрібно йому, його компанії, а не вам.

Ви безініціативні

Якщо ви хочете отримати підвищення, то для цього потрібно щось більше, ніж добре виконувати свої обов'язки. Взагалі-то, вам за це платять, виплачують премію і плескають по плечу як подяку. Для руху нагору потрібно бути не просто хорошим, а унікальним, проактивним фахівцем.

У будь-якій компанії виникають запитання, що вимагають вирішення. Співробітник, який здатний їх швидко ліквідувати, проявити ініціативу правильно, заробляє собі додаткові бали та має всі шанси просунутися кар'єрними сходами.

Порада № 3. Демонструйте начальству, що ви вмієте діяти самостійно, пропонуйте поліпшити виробничий процес, навіть якщо вас ніхто не просить, беріть за це відповідальність. Але виявляйте ініціативу тільки в тому випадку, коли точно знаєте, що дієте в рамках своїх повноважень, розумієте, для чого компанії потрібна та чи інша новація, і у вас прописаний алгоритм виконання завдання.

Ви не просите про підвищення

Якщо ви хочете нову посаду, але мовчите, то швидше за все ви її не отримаєте. Наприклад, якщо коло ваших обов'язків розширилося, що дозволило фірмі заробити/зекономити фінанси, це хороший шанс піти підвищення. Тому на роботі потрібно не тільки трудитися, а й рекламувати себе (але в міру), підводити шефа до думки, що ви заслуговуєте на підвищення, а ваші досягнення повинні це підтверджувати.

Порада № 4. Виберіть потрібний час для розмови з керівником, наприклад, після вдалої угоди. Підготуйтеся до розмови заздалегідь. У спичі згадайте про свій внесок у розвиток компанії, підкріпіть конкретними прикладами, що ви зробили для неї, скажімо, за останній рік. Прямо запитайте «Чи можу я розраховувати підвищення?». Приблизно за цією ж схемою можна просити підвищення зарплати.

Підвищення – питання делікатне. Не завжди варто з ним поспішати. Подумайте, чи готові ви морально та професійно взяти на себе відповідальність за свої дії на новій посаді, проаналізуйте, до якого типу керівника ви належите, і чи станете ви добрим начальником. Якщо ви ствердно відповіли, то businesswork9.blogspot.com бажає вам професійних перемог і карколомних зльотів.